چگونه یک رزومه واقعا حرفه‌ای بنویسیم

اگر در‌پی شغل می‌باشید و میخواهید در شرکتی دارای اعتبار استخدام گردید , او‌لین اقدامی که برای تقاضای آن شغل می بایست انجام دهید این است که معرفی‌نامه‌ی خویش را برای کمپانی متبوع ارسال نمائید یا این که در حقیقت می بایست رزومه خویش را برای وضعیت شغلی بنویسید . 


در حقیقت , شما با ارسال معرفی‌نامه به کافرما همت می کنید داده ها دقیقی از شخصیت , تحصیلات و سابقه شغلی خویش به صاحب کار ارائه نمائید . 


صحت دارد که برای ساخت رزومه از چارچوب و قالب خاصی به کارگیری می شود , با این وجود شیوه نوشتن سوابق کاری امری سلیقه‌ای است . مطمئناً رزومه شما هر چه زیباتر باشد و جزئیات بیشتری از سابقه شغلی شما ارائه نماید , تاثیرگذارتر خواهد بود . 


در‌این مقاله قصد داریم نکات کلیدی حول طرز نوشتن رزومه حرفه‌ای را به شما فراگیری دهیم . بدین ترتیب , در صورتی قصد تنظیم یک رزومه حرفه‌ای و جامع را دارید , سفارش میکنیم پیش از هر اقدامی , این مقاله از وب لاگ جمهوری اسلامی ایران تلنت را با اعتنا مطالعه نمائید . 


رزومه چیست؟ 

رزومه سندی است دربردارنده سابقه تحصیلی , شغلی و دستاوردهای یک شخص که معمولاً جهت تقاضای یک وضعیت شغلی ارائه میگردد . یک رزومه عالی , داده ها و تجربیات شما‌را به شایسته ترین صورت ممکن به صاحب کار منتقل می نماید . 


در واقع , رزومه یک گواهی بازاریابی است که از روش آن می بایست برای خودتان بازاریابی فرمایید . درین گواهی شما بایستی مهارت‌ها , توانایی‌ها , صلاحیت‌ها و تجارب خویش را به صاحبکار بفروشید . بدین ترتیب هرچه خودتان را خوب تر معرفی فرمایید , تصمیم‌گیری برای صاحبکار راحت‌تر خواهد بود . 


یک رزومه حرفه‌ای می بایست به شکلی پباده سازی شود که داده ها مربوط به شغل و ویژگی‌های فردی شمارا پر رنگ نماید و نقاط ضعف شمارا بپوشاند . خوبتر است از همین ابتدا بدانید که هیچ استراتژی مطلقی برای ساخت رزومه نیست . رزومه سندی است که به شما وابستگی دارااست و شما این اختیار را دارید به دلخواه خویش آن را تزئین نمائید

ارسال دیدگاه برای این مطلب
آرشیور مطالب
آمار وبلاگ
کل مطالب : 8
کل نظرات : 0
بازدیدکنندگان امروز : 1
بازدیدکنندگان دیروز : 0
بازدید امروز : 3
بازدید دیروز : 0
کل بازدیدکنندگان : 147
کل بازدیدها : 158